3 proste kroki do zabezpieczenia domu!

Jakie są Twoje skojarzenia, gdy zastanawiasz się nad alarmem do zabezpieczenia domu? Myślisz ile potrzebujesz dni wolnych w pracy aby znaleźć odpowiedni sprzęt a później na instalację wszystkiego w pomieszczeniach? Ile to metrów kabli, a jaki koszt gdy będzie potrzebna pomoc fachowca? Nic bardziej mylnego.

Wystarczą dosłownie trzy proste kroki do zwiększenia bezpieczeństwa w Twoim domu, a wszystko za sprawą sprytnego urządzenia jakim jest zestaw Chuango AW1. Ten bezprzewodowy system alarmowy składa się z 5 elementów, które w zupełności wystarczą nam na dobry początek naszej przygody z ochroną domu.

Chuango Alarmy

W pudełku znajdziemy:

 • panel kontrolny – baza systemu
 • czujnik otwarcia drzwi/okien
 • czujnik ruchu PIR
 • 2 piloty bezprzewodowe
 • zasilacz

Dodatkowo:

 • naklejki informujące o monitoringu
 • instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną
 • podstawkę, uchwyty i kołki montażowe do mocowania bazy i czujnika ruchu
 • taśmę dwustronną 3M do mocowania czujnika otwarcia drzwi/okien.

Chuango Zestaw

Chuango Części

1. Montaż urządzeń w pomieszczeniu

Pierwszy krok to oczywiście montaż urządzeń. Zastanów się w którym miejscu je potrzebujesz i zamocuj przy pomocy taśmy w przypadku czujnika otwarcia drzwi lub przy pomocy kołków w przypadku czujnika ruchu. Pozostaje tylko podłączenie stacji bazowej do prądu i uruchomienie włącznikiem.

2. Konfiguracja aplikacji

Kolejnym krokiem jest instalacja aplikacji pobranej z AppStore bądź GooglePlay. Prosty kreator przeprowadzi Cię przez 3 kroki konfiguracyjne. Wystarczy nacisnąć przycisk na naszej stacji bazowej, podać dane dostępu do naszej sieci WiFi i już możemy zarządzać naszym alarmem z poziomu aplikacji.

3. Parowanie urządzenia z aplikacją

Ostatnim krokiem jest parowanie czujników z naszą bazą. Z każdego czujnika należy zerwać tasiemkę zabezpieczającą i odnaleźć w aplikacji zakładkę “dodaj akcesoria”. Aby uruchomić parowanie urządzeń musimy zmusić czujnik do działania np.otwierając okno bądź przechodząc przed czujnikiem ruchu.

Podsumowując

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo w Twoim domu pomyśl o tym już dziś, zwłaszcza, że nie potrzebujesz do tego specjalisty, bardzo drogiego sprzętu czy kilometrów kabli. Wystarczy naprawdę kilka chwil aby cieszyć się spokojem a całym bezpieczeństwem możesz sterować z własnego smartfona!

Poczytaj więcej o systemach alarmowych na http://chuango.eu/.

You may also like...

 • Ariana Stolecka

  Ja mam nowoczesne zabezpieczenie od dobre-zamki.pl i przyznam, że cieszę się z tych technologicznych nowinek. Miałam dwa lata temu kradzież, po której się mocno skonsternowałam i zakupiłam solidne urządzenia zabezpieczająca dom. Myślę jeszcze o jakimś „inteligentnym” systemie alarmowym.