AMD AM1 – nowa platforma procesorów

Firma AMD ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do kanału komponentów dla podmiotów konstruujących systemy komputerowe swojej platformy AM1, która obejmuje dwu- i czterordzeniowe procesory APU „Kabini”. Nowa platforma AM1 to płyty główne wiodących producentów oraz funkcjonujące pod nazwami AMD Athlon™ i AMD Sempron™ procesory APU wykorzystujące wielokrotnie nagradzaną architekturę Graphics Core Next (GCN) i rdzenie AMD „Jaguar”. Stworzy to ekosystem elastycznych i umożliwiających modernizację platform w atrakcyjnej cenie, które ponadto obsługują interfejsy USB 3.0, SATA 6 GB/s i obejmują płyty główne w formacie microATX i miniITX umożliwiające tworzenie z ich użyciem smukłych, sprawnych energetycznie, małych komputerów. Procesory „Kabini” i niezbędne komponenty będą dostępne w sklepach na terenie wybranych regionów już w pierwszych dniach kwietnia, zaś ogólnoświatowa dostępność jest planowana na 9 kwietnia.

„AMD utrzymuje pozycję lidera technologii procesorów APU wprowadzając platformę AM1 z wymiennymi procesorami „Kabini”, które zaprojektowano z myślą o rynku masowym,” powiedział Bernd Lienhard, corporate vice president i general manager w Client Business Unit firmy AMD. „Platforma AM1 daje nam znakomitą możliwość udostępnienia środowiska elastycznej infrastruktury oraz zapewnienia wielu opcji konsumentom i podmiotom konstruującym systemy, którzy szukają niezwykle przystępnego rozwiązania z możliwością przyszłej modernizacji.”

„Wymienny Kabini” zapewnia wyjątkową produktywność, możliwości przeglądania Internetu i akcelerację obliczeń. Wszystko to dostosowane do potrzeb większych, rozwijających się rynków, na których szuka się rozwiązań o znakomity stosunku ceny do mocy i wydajności przy zachowaniu poboru energii na niskim poziomie.

Platforma AM1 zapewnia zbalansowane możliwości obliczeniowe z obsługą DirectX® 11.2 oraz  Windows 8.1 na rynku masowym. Dodatkowo fabryki takich firm, jak ASRock, ASUS, BIOSTAR, ECS, Gigabyte i MSI są gotowe do dostarczenia nowej generacji płyt głównych bazujących na gnieździe FS1b. Te płyty główne będą zgodne z najnowszą specyfikacją natywnych interfejsów USB 3.0 i SATA 6GB/s procesorów APU Serii Athlon i Sempron firmy AMD. Więcej informacji można uzyskać na stronach partnerów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *