ASUS prezentuje swoje najnowsze produkty na targach Computex 2013

Na dzisiejszej konferencji prasowej, odbywającej się pod hasłem We Transform, ASUS zaprezentował szeroką gamę nowych, innowacyjnych produktów, które w pełni odzwierciedlają koncepcję Design Thinking. Jonney Shih – prezes tajwańskiej firmy pokazał, m.in. Transformer Book Trio, nowego Transforfmer Infinity, odświeżone tablety MeMO Pad oraz VivoMouse.

ASUS Transformer Book Trio

ASUS Transformer Book Trio_1

ASUS Transformer Book Trio to pierwsze na świecie urządzenie mobilne 3-w-1, łączące w sobie cechy tabletu, notebooka oraz komputera stacjonarnego. 11-calowy, odczepiany ekran oraz dwa systemy operacyjne (Windows 8 oraz Android), które użytkownik może łatwo i wygodnie przełączać, dają dostęp do ponad 700 tys. aplikacji z Google Play Store oraz ponad 50 tys. programów z Windows Store. Transformer Book Trio został zaprojektowany tak, aby przechodzenie z jednego trybu pracy na inny było płynne i bezproblemowe – można rozpocząć przeglądanie stron na tablecie i kontynuować na notebooku, bądź w trybie komputera stacjonarnego. Stacjonarna stacja dokująca została wyposażona w procesor Intel® Core™ i7 czwartej generacji, klawiaturę, oraz wbudowany dysk o pojemności 750GB. Można ją podłączyć do zewnętrznego ekranu. Stacja posiada również dodatkową baterię, która znacznie przedłuża czas pracy tabletu. Urządzenie wyposażono w procesor Intel® Atom™ 2,0 GHz, wyświetlacz IPS Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 oraz wbudowany dysk o pojemności 64 GB.

Nowy ASUS Transformer Pad Infinity

New ASUS Transformer Pad Infinity_1

Nowa wersja Transformera Pad infinity to pierwsze urządzenie konwertowalne ASUSa, które pracuje na procesorze NVIDIA® Tegra™ 4 ARM Cortex-A15 z czterema rdzeniami i zegarem o taktowaniu 1,9GHz. 10,1-calowy, wielodotykowy panel IPS posiada wyjątkowo wysoką rozdzielczość – 2560x 1600. System audio SonicMaster gwarantuje doskonałej jakości dźwięk, a wyposażona w touchpad, port USB 3.0 oraz czytnik kart SDXC stacja dokująca znacznie wydłużą czas pracy.

ASUS MeMO Pad™ HD 7

ASUS MeMO Pad HD 7_1

7-calowy MeMO Pad™ HD 7, to wydajne urządzenie w bardzo atrakcyjnej cenie – 129 USD za wersję z 8GB pamięci oraz 149 USD za wersję z 16GB. Ważący zaledwie 302 gramy tablet posiada czterordzeniowy procesor oraz dziesięciopunktowy, multidotykowy wyświetlacz IPS (1280×800) o szerokich kątach widzenia (170 stopni). MeMO Pad™ HD 7 wyposażono również w system audio SonicMaster, a także przednią kamerę 1,2MP i opcjonalną tylną kamerę 5MP. Urządzenie będzie dostępne w czterech kolorach: granatowym, białym, różowym i zielonym.

ASUS Fonepad™ Note FHD 6

ASUS Fonepad Note FHD 6_2

Smartfon z 3G oraz tablet w jednym – Fonepad™ Note FHD 6 wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ Z2560 i panel Super IPS+ o rozdzielczości 1920 x 1080 FullHD. Dzięki wyświetlaczowi o jasności 450 nitów, nowy Fonepad™ może być komfortowo używany w pełnym słońcu. System ASUS SonicMaster oraz zamontowane z przodu urządzenia głośniki gwarantują wysoką jakość dźwięku. Fonepad™ Note FHD 6 posiada też rysik, który znacznie ułatwia pracę.

ASUS VivoPC – domowe centrum multimediów

ASUS VivoPC_2

VivoPC to bezprzewodowe, kompaktowe centrum multimedialne, które wykorzystując połączenie Wi-Fi w najszybszym standardzie 802.11ac pozwala na przesył dźwięku w jakość HD  oraz  streaming plików video. Urządzenie posiada wygodny dostęp do podzespołów dzięki czemu łatwo można je rozbudowywać. VivoPC charakteryzuje się eleganckim designem, wyposażony został w dwa porty USB 3.0, szybki dysk SATA (6GB/s) oraz technologię ASUS Sonic Master.

ASUS VivoMouse

ASUS VivoMouse_2

ASUS VivoMouse to połączenie touchpada, myszki i pilota PC. Jest to wygodny kontroler zaprojektowany z myślą o bezdotykowych urządzeniach z systemem Windows 8. VivoMouse posiada touchpad, który rozpoznaje gesty wykorzystywane przez system Windows 8 i może służyć jako bezprzewodowy kontroler domowego centrum rozrywki.

Bezprzewodowy Router RT-AC68U

ASUS RT-AC68U Wireless Router_2

RT-AC68U jest pierwszym na świecie dwuzakresowym routerem 802.11ac z przesyłem AC1900 o prędkości 1900Mbit/s. RT-AC68U wyposażono w technologię ASUS AiRadar, która zapewnia szybsze połączenie, oraz o 150 proc. większy zasięg niż inne routery. RT-AC68U posiada tryb Router-to-Router Sync, który ułatwia dzielenie się plikami.  Zdjęcia, filmy i inne dokumenty zapisane na podłączonym do routera nośniku USB synchronizują się automatycznie z nośnikami USB podłączonymi do innych kompatybilnych z tą funkcją routerów, bez udziału uruchomionego komputera.

Pozostałe produkty ASUS zaprezentowane na targach Computex to Ultrabook™ Zenbook Infinity, tablet MeMO Pad FHD 10, komputer stacjonarny G10 z wbudowanym UPS oraz profesjonalny monitor PA279Q ProArt WQHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *