ASUS zapowiada kartę graficzną R9 290

W portfolio firmy ASUS będzie dostępna nowa karta graficzna zasilana procesorem AMD Radeon™ R9 290. Wykorzystuje ekskluzywne narzędzie ASUS GPU Tweak ułatwiające natychmiastowe zwiększanie osiągów. Została wyposażona w 4GB pamięci GDDR5 zapewniające najlepsze działanie gier w dużych rozdzielczościach oraz w technologie AMD Eyefinity i TrueAudio. Obsługuje zarówno DirectX® 11.2, jak i nowy interfejs API AMD Mantle.

ASUS Radeon R9290-4GD5_box

R9 290 z ekskluzywną kontrolą przetaktowywania

Nowa karta ASUS R9 290 wyposażona jest w unikatowe rozwiązanie GPU Tweak, które pomaga użytkownikom maksymalnie wykorzystać potencjał procesora graficznego Radeon R9 290. Umożliwia kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkością wentylatora i zużyciem energii. Podkręcanie staje się bardziej przystępne dla mniej zaawansowanych użytkowników i może być wykonywane z większą pewnością.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Więcej monitorów, więcej szczegółów, bardziej realistyczny dźwięk

Gracze będą mogli korzystać z ulubionych gier przy najwyższych rozdzielczościach dzięki 4GB szybkiej pamięci GDDR5. Nowa karta wykorzystuje również technologię AMD Eyefinity, która obsługuje jednocześnie nawet sześć oddzielnych monitorów podłączonych za pomocą DisplayPort lub DVI. Jest kompatybilna z najnowszym standardem DirectX 11.2, który umożliwia teselację na procesorze graficznym, co przekłada się na niezwykle szczegółową geometrię w sceneriach gier komputerowych – postacie stają się niezwykle realistyczne. Karta korzysta również z nowego interfejsu AMD Mantle API, który daje deweloperom bezpośredni dostęp do procesora graficznego i sprawia, że kod działa dużo wydajniej, co z kolei przekłada się na szybszą i płynniejszą rozgrywkę.

R9 290 obsługuje technologię AMD TrueAudio – dedykowany procesor sygnałowy (DSP) wbudowany w procesor graficzny. To z kolei daje deweloperom moc obliczeniową przeznaczoną wyłącznie do przetwarzania audio, umożliwiając karcie R9 290 generowanie realistycznych przestrzeni dźwiękowych, które dostarczają graczom jeszcze większych emocji.

Cena sugerowana ASUS R9290-4GD5: 1597 zł brutto

     
     
  SPECYFIKACJA  
  R9290-4GD5  
 
  • AMD Radeon R9 290
  • PCI Express® 3.0
  • OpenGL® 4.4
  • Pamięć 4096MB GDDR5
  • Taktowanie rdzenia 947 MHz
  • 2816 procesorów strumieniowych
  • Taktowanie pamięci 5000MHz (1250 MHz GDDR5)
  • Wyjście DVI-/DVI-D
  • Wyjście HDMI

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *