Co może nam zaoferować najem długoterminowy samochodu?

Klienci bardzo chętnie sięgają po wynajem długoterminowy, ponieważ kierowca może wówczas uniknąć kilku obowiązków, które dotyczą kosztów eksploatacji pojazdu i innych. To coś w rodzaju dzierżawy pojazdy na ustalony w umowie okres – w przeważającej części przypadków trwa on od 1 roku do 5 lat. Mimo tego, że nie widniejemy oficjalnie jako właściciel pojazdu, możemy go użytkować do swoich indywidualnych potrzeb.

Stawiając na najem długoterminowy samochodu zarówno klienci indywidualni, jaki i firmy mogą skorzystać z tego swojego rodzaju outsourcingu. Zadania oraz wydatki dotyczące utrzymywania pojazdu, są wówczas przepisywane na inne podmioty. Dzięki temu, klient zyskuje wysoki poziom komfortu i szansę na to, aby maksymalnie skupić się np. na prowadzeniu własnej działalności. Po naszej stronie znajduje się jedynie serwisowanie i ubezpieczenie auta.

Wynajem długoterminowy i największe plusy płynące z korzystania z niego

Forma finansowania samochodów jaką jest najem długoterminowy, pozwala nam w bardzo łatwy sposób zoptymalizować finanse naszej działalności. Z uwagi na to, że należność, którą opłacamy co miesiąc może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodu, nie ma mowy o żadnych dodatkowych i ukrytych wydatkach. Wysokość opłaty będzie zależała od tego, jak długo trwa najem oraz jaki jest prognozowany przebieg auta na rok. Dzięki specjalistycznym kalkulatorom, które znajdziemy w Internecie, będziemy mogli sprawnie obliczyć koszty usługi.

W związku z tym, że jest to dzierżawa pojazdu, nie naszym zmartwieniem jest to, że samochód będzie tracił na wartości. Istnieje także szansa, aby po upłynięciu obowiązywania umowy, wykupić pojazd i to na preferencyjnych warunkach.

Jeśli skorzystamy z długoterminowego wynajmu aut, zyskamy możliwość korzystania z renomowanych punktów serwisowych na terenie całej Polski. Jeżeli dojdzie tylko do jakiejkolwiek awarii lub innego problemu, który uniemożliwia nam dalszą jazdę, z pewnością zostanie podstawione nam auto zastępcze.

Szeroki wachlarz wyboru samochodów…

Firmy zajmujące się wynajmem długoterminowym, oferują swoim klientom bardzo zróżnicowane warunki i pojazdy. Najlepsi usługodawcy z tej branży, posiadają bardzo szeroki wybór aut, dlatego możemy sobie pozwolić na zgrabny miejski samochód, potężnego SUVa, ale także na przestronne rodzinne kombi. W wypadku, kiedy interesuje nas pojazd z najwyższej półki, zaleca się skorzystanie z oferty wynajmu samochodów luksusowych. Co więcej, jeśli tylko potrzebujemy, możemy też wynająć auto dostawcze.

Wybierając odpowiednią firmę, będzie mogli pozyskać nasz wymorzony model samochodu. Jeżeli nawet ten nie będzie obecny w ich ofercie, na pewno będą wiedzieć jak spełnić nasze oczekiwania i sprawić, że będziemy zadowoleni z usługi. Długoterminowy wynajem samochodów to szansa, aby nasze firmowe wydatki zostały zoptymalizowane. Otrzymujemy możliwość użytkowania zupełnie nowych pojazdów najwyższej klasy, a jednocześnie nie wiąże się to z żadnymi wygórowanymi opłatami. Będzie to zatem opcja, która pozwoli nam osiągnąć wysoki poziom wygody. Nie ma wątpliwości, że warto skorzystać z tego rozwiązania.