Co powinniśmy wiedzieć, zanim postawimy na Suzuki w leasingu?

Opcja, jaką jest gotówkowy zakup samochodu w salonie, odchodzi powoli do lamusa, a przynajmniej nie jest to już najpopularniejsze rozwiązanie. Dzieje się tak w związku z wydatkiem, jaki czeka klienta podczas takiego wyjścia. Przedsiębiorcy o wiele bardziej wolą użytkować samochody, niż mieć je na własność, ponieważ chodzi tutaj o sprawne działanie na polu biznesowym.

Samochód można tak naprawdę pozyskać na wiele sposobów. Jeżeli zależy nam jednak, aby było to nasze wymarzone BMW, Mercedes lub Suzuki leasing okaże się jedną z najkorzystniejszych opcji. Spotkamy się tutaj z szeregiem możliwości, które z pewnością nas zainteresują.

Leasing samochodowy i jego najważniejsze warunki

Uznaje się, że leasing samochody jest połączeniem kredytu z dzierżawą. Leasingobiorca korzysta z pojazdu na warunkach, które określa zawarta umowa. Dodatkowo, nie jest on właścicielem samochodu – jest on mu tylko udostępniony. Wraz z końcem umowy leasingowej, istnieje szansa na wykup pojazdu w niższej cenie, niż przedstawia się jego rynkowa wartość.

Pozyskamy tylko samochody?

Przedsiębiorca zawierając umowę leasingową może nam umożliwić pozyskanie nie tylko auta, ale i przeróżnych sprzętów, a nawet nieruchomości. Może być to zatem wszystko, co pozwoli nam sprawne prowadzenie działalności. Bywa nawet, że leasingowane są specjalistyczne maszyny, meble, komputery, a niekiedy i wyposażenie biura.

Operacyjny i finansowy leasing – jakim sposobem otrzymamy pojazd?

Podczas decyzji o leasingu samochodowym, najlepiej poznać różnice, jakie zachodzą między opcją leasingu operacyjnego i finansowego. Dzięki temu dobierzemy takie rozwiązanie, które sprawdzi się w naszej sytuacji.

Po leasing sięgają najczęściej firmy nowo powstałe, ponieważ jest to świetna okazja, by zmniejszyć koszty, a faktem jest, że na początku funkcjonowania działalności tych jest zawsze sporo. W leasingu operacyjnym, VAT nalicza się etapami, w każdej kolejnej racie. W leasingu finansowym, już wraz z pełną ratą leasingową opłacamy pełny podatek. Co więcej, jedynie odsetki od rat, będziemy mogli wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Operacyjny leasing pozwala wliczyć tam niemal wszystkie koszty, które związane są z leasingiem.

Wraz z pełną ratą, będzie to też opłata początkowa, wyposażenie, przeglądy techniczne oraz wydatki na paliwo. Wyłącznie w wypadku leasingu finansowego można pozwolić sobie na dokonanie odpisu amortyzacyjnego. W leasingu operacyjnym to nie klient jest właścicielem auta, stąd nie może go wpisać do ewidencji jako trwały środek.

W operacyjnym, umowę zawiera się na nie mniej niż 40% czasu amortyzacji środka trwałego. W finansowym, jest ona zawarta na pewien czas – przy tym, że nie ma minimalnego okresu obowiązywania. Wszystko zależy bowiem od tego, jak prezentują się potrzeby klienta.