Czy drukarkę 3d warto kupować w sklepie?

Odkąd druk 3D stał się technologią coraz łatwiej dostępną, zauważyć można, że zainteresowanie nią wśród społeczeństwa jest spore. Nad jej zakupem często zastanawiają się profesjonaliści, osoby, które chciałyby ten rodzaj druku wprowadzić do swoich przedsiębiorstw, ale też hobbyści, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności właśnie w kierunku technologii przestrzennych. Tu jednak rodzi się pytanie – gdzie kupić drukarkę 3D i czy warto kupować ją w sklepie?

Drukarka 3d

Miejsce zakupu – ważne, a nawet bardzo ważne

Miejsce zakupu drukarki można w dużej mierze można uzależnić od jej przeznaczenia. Jeżeli zależy nam na tym, aby drukarka była specjalistyczna, a przeznaczana będzie do zadań specjalnych, warto zakupić ją u producenta. Jest to najbezpieczniejszy sposób na zakup tego urządzenia i najbardziej pewny. Po pierwsze, nasz towar będzie pochodził z pierwszej ręki, co daje nam gwarancję tego, iż jest oryginalny. Po drugie, będziemy mogli liczyć na cenne wskazówki, dotyczące różnorodnych modeli tego samego producenta. Po trzecie w końcu, producenci organizują specjalne szkolenia i kursy, a także oferują specjalistyczne oprogramowanie. Jeżeli więc do drukowania przestrzennego podchodzimy poważnie i profesjonalnie, zakupy u producenta będą świetnym rozwiązaniem. Coraz częściej zdarza się, że konkretna firma, posiada swój sklep – w takim wypadku lepiej jest kupić drukarkę stacjonarnie, niż przez Internet.

Zakup w sklepie u producenta gwarantuje nam jeszcze coś – możliwość naprawy czy serwisu drukarki w sklepie, czy w jednym z punktów firmy. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ drukarka 3d, jak każde inne urządzenie, może ulec awarii. Nie są to sprzęty tanie, a więc nie ma mowy o tym, że ją wyrzucimy i kupimy sobie nowy model. Należy wziąć pod uwagę, że wciąż brakuje nam specjalistów od naprawy tego typu urządzeń.

Powstaje wiele sklepów z drukarkami 3D

Od momentu, kiedy druk 3D stał się popularny i coraz bardziej powszechny, można zaobserwować pojawiające się sklepy oferujące tego typu sprzęt. Jest ich coraz więcej – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Często oferują drukarki wielu marek. Zwłaszcza sklepy internetowe są niezwykle przyjazne dla klienta – możemy na nich znaleźć nie tylko porównywarki cen, ale również wykorzystywanych filamentów i zakresy działań, a często także opinie. W takich sklepach również warto kupować drukarki 3D. Także w tym przypadku należy poprosić o wszelkie informacje dotyczące serwisowania i napraw drukarki.

Supermarkety – to nie najlepszy pomysł

Jednym z najgorszych pomysłów zakupu drukarki przestrzennej, jest supermarket. Dlaczego? Po pierwsze, w takich sklepach wybór sprzętu jest niezwykle ograniczony. Często znajdziemy tam wyłącznie drukarki niskiej klasy. Po drugie, w supermarkecie nie uzyskamy żadnej konkretnej odpowiedzi na pytania dotyczące drukarek 3D (chyba, że trafimy na sprzedawcę, który faktycznie interesuje się tym tematem). Chcesz kupić drukarkę? Kieruj swoje kroki do sklepu specjalistycznego CadXpert.com.pl.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *