Firma ASUS zapowiada płyty główne Mini-ITX z serii 9

Rodzina płyt głównych ASUS serii 9-tej powiększa się o modele w formacie mini-ITX: Z97I-Plus i H97I-Plus, oparte na wydajnym chipsecie Intel® 9 dla procesorów Intel Core™ 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji. Ich możliwości dorównują płytom ATX, obsługują łączność M.2, a zastosowane w nich technologie dźwięku wpływają na lepsze wrażenia podczas grania i odtwarzania multimediów.

Jackie Hsu, Corporate Vice President i General Manager of Worldwide Sales, ASUS Open Platform Business Group, powiedział:

Firma ASUS z dumą prezentuje nową linię płyt głównych mini-ITX z serii 9. Opracowanie idealnego układu dla płyty mini-ITX wymaga najwyższej ekspertyzy w dziedzinie inżynierii. Nasze wysiłki w sferze designu były wielokrotnie doceniane przez media. W płytach głównych Z97I-Plus i H97I-Plus rozszerzyliśmy opcje łączności i ulepszyliśmy możliwości rozbudowy. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom najwyższrj wydajności i funkcjonalności

 

ASUS Z97I PLUS ASUS H97I PLUS

Układ zapewniający funkcjonalność na poziomie płyt ATX

Możliwości płyt głównych ASUS Z97I-Plus i H97I-Plus dorównują nawet najlepszym płytom ATX, jak również wykazują się one dużą kompatybilnością przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Dla użytkowników oznacza to dużą elastyczność przy budowie komputera. Możliwość korzystania z dodatkowych pamięci, łączności i grafiki. Nawet pełnowymiarowe komponenty, uznawane do tej pory jako zarezerwowane tylko dla płyt ATX, mieszczą się na nich bez problemów.

Dla zapewnienia klientom sprzętu wszechstronnego, inżynierowie z firmy ASUS zastosowali w nowych płytach mini-ITX sześć przemyślanych rozwiązań, poczynając od odpowiedniego umiejscowienia gniazda procesora. Znajduje się ono dokładnie pośrodku płyty głównej, by zachować maksymalną odległość od innych komponentów. Co więcej żaden komponent nie może być zamontowany poniżej gniazda. Przekłada się to na możliwość współpracy z większą liczbą systemów chłodzących.

Płyty Z97I-PLUS i H97I-Plus posiadają cztery złącza 6Gbit/s SATA, które odpowiadają za bardzo szybką łączność. Dokładnie obliczona odległość pomiędzy złączami oferuje łatwą instalację i odłączanie urządzeń SATA. Ze złączem M.2 s korzystamy z najnowszych dysków SSD.

Oba modele płyt obsługują zarówno trzy, jak i cztero-pinowe (tryb PWM/DC) wentylatory. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji niezwykle precyzyjną kontrolę nad chłodzeniem systemu dzięki rozwiązaniom ASUS Fan Expert 3 (Z97I-Plus) lub Fan Expert 2+ (H97I-Plus). To zaawansowane narzędzia, które z jednego miejsca pozwalają na sterowanie wentylatorami procesora oraz obudowy. Monitorują pracę każdego z nich i w oparciu o temperatury wprowadzają odpowiednie ustawienia. Sprawiają też, że wentylator osiąga maksymalną równowagę pomiędzy wydajnością chłodzenia, a niskim poziomem hałasu.

Umieszczone na krawędzi złącze zasilania znacznie ułatwia podłączenie kabla. Przemyślana została również instalacja karty graficznej: Q-Slot – złącze PCIe z dużym uchwytem, sprawia, że bez problemu włożymy i wyjmiemy ją nawet w małej obudowie.

Zaawansowana technologia dźwięku i szybka łączność sieciowa

Płyty Z97I-Plus i H97I-Plus wyposażono w najnowsze rozwiązania audio opracowane przez firmę ASUS. Użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem podczas korzystania z multimediów – od filmów po muzykę. Oddzielne warstwy obwodu drukowanego dla lewego i prawego kanału chronią jakość wrażliwego sygnału. Wysokiej jakości komponenty, w tym japońskie kondensatory dźwiękowe i wzmacniacze operacyjne odpowiadają za klarowny i wierny dźwięk.

Na pokładzie płyty Z97I-Plus znajdziemy również ASUS Turbo LAN – narzędzie współpracujące z gniazdem Intel Gigabit Ethernet, które zmniejszają opóźnienia i posiada intuicyjny, prosty w nawigacji interfejs.

Dostęp do danych z każdego miejsca z ASUS HomeCloud

Zastosowana w płytach technologia ASUS HomeCloud zmienia dysk twardy w prywatną chmurę obliczeniową i eliminuje ewentualne obawy związane z ograniczeniem przestrzeni dyskowej. Daje użytkownikom zdalny dostęp do pełnej zawartości komputera, umożliwia strumieniowanie multimediów na dowolne urządzenie poprzez sieć przewodową lub Wi-Fi oraz zarządzanie zawartością z dowolnego miejsca. Wbudowana funkcja Wake-on-WAN pozwala zdalnie kontrolować komputera za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili.

Dodatkowo model Z97I-Plus obsługuje dwupasmową łączność Wi-Fi 802.11ac (2.4/5GHz) oraz technologię Bluetooth 4.0, zapewniając szerokie możliwości łączności.

Wysoka wydajność i niezawodność

Firma ASUS narzuca na siebie bardzo restrykcyjne wymagania w zakresie kompatybilności i walidacji, aby zagwarantować najwyższą jakość w całym cyklu życia produktu. ASUS 5X Protection sprawia, że komponenty oferują najwyższą niezawodność i wytrzymałość. W skład tego rozwiązania wchodzą:

  • cyfrowa regulacja napięcia DIGI+ VRM,
  • ochrona przed przepięciami złączy DRAM
  • osłony ESD chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi,
  • wytrzymałe kondensatory 5K-hr,
  • wykonany ze stali nierdzewnej tylny panel I/O.

Rozbudowany program certyfikacji zapewnia kompatybilność z ponad tysiącem komponentów i urządzeń, włączając w to serwerowe i konsumenckie procesory, setki modułów pamięci, karty graficzne, zasilacze, urządzenia sieciowe i monitory.

W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności, każda płyta główna przechodzi 7000 godzin rygorystycznych testów, włączając w to testy: temperatury, wilgotności, włączania i wyłączania, poboru mocy, szoków termicznych i wielu innych. Każdy kompatybilny komponent przechodzi 24-godzinny test sprawdzający, czy urządzenie jest w stanie zapewnić całodniowe, bezproblemowe korzystanie.

SPECYFIKACJA

Z97I-Plus H97I-Plus
Procesor 4-ta, nowa 4-ta i 5-ta generacja Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® (LGA1150) 4-ta, nowa 4-ta i 5-ta generacja Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® (LGA1150)
Chipset Chipset Intel Z97 Express Chipset Intel H97 Express
Pamięć 2 x DIMM, Maks. 16GB DDR3 3200MHz (OC), non-ECC, niebuforowana 2x DIMM, maks. 16GB DDR3 1600MHz (OC), non-ECC, niebuforowana
Układ fazowy zasilania DIGI+ 6-fazowy VRM DIGI+ 6-fazowy VRM
Złącza PCIex16 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 1x PCIe 3.0/2.0 x16
Wyjścia video DisplayPort/HDMI/DVI/D-sub DisplayPort /HDMI/DVI/D-sub
SATA 6Gbit/s 4 4
M.2 1 x M.2 (tryb PCIe x2/SATA) 3 z klawiszem M key, obsługa typu 2260/2280 1 x M.2 (tryb PCIe x2/SATA) 3 z klawiszem M key, obsługa typu 2260/2280
Wi-Fi Dwupasmowe Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac, 2.4/5GHz)) brak
USB 3.0 6 (2 z przodu) 6 (2 z przodu)
Audio Realtek® ALC892 z funkcjami dźwięku. DTS UltraPC II, DTS Connect Realtek® ALC887 z funkcjami dźwięku.
Sieci (LAN) 1 x Intel Gigabit Ethernet, Turbo LAN 1 x Intel Gigabit Ethernet
Inne funkcje 5X Protection, UEFI BIOS, Fan Xpert 3, ASUS HomeCloud 5X Protection, UEFI BIOS, Fan Xpert 2+, ASUS HomeCloud
Wymiary mini-ITX mini-ITX

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *