HUAWEI zainwestuje 70 mln euro w centrum badawczo-rozwojowe w Finlandii

Warszawa, 10 grudnia 2012 r. – HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), ogłosił dzisiaj plany związane z zainwestowaniem 70 mln euro
w rozwój centrum badawczo-rozwojowego w Helsinkach. Strategiczna inwestycja odzwierciedla długoletnie zaangażowanie w rozwój firmy na terenie Europy. Pozwoli to HUAWEI wzmocnić pozycję światowego innowatora, zwiększając ilość osób pracujących przy projektach badawczych do ponad 70 tys. osób w skali światowej.

Fińskie centrum badawczo-rozwojowe (Research & Development) będzie dla HUAWEI kluczową lokalizacją do prowadzenia badań nad rozwojem nowoczesnych technologii dla urządzeń mobilnych. Pierwsze projekty realizowane w centrum będą poświęcone udoskonalaniu oprogramowania dla smartfonów, tabletów i urządzeń multimedialnych. Będą one wykorzystywały doświadczenia użytkowników istniejących systemów operacyjnych, takich jak Android i Windows Phone 8. W ciągu pięciu lat HUAWEI planuje zatrudnić w centrum 100 osób.

 

„Wierzymy, że kluczem do budowania marki HUAWEI jest dostarczenie konsumentom wysokiej jakości technologii, która wyróżnia się na rynku” – powiedział Kenneth Fredriksen, wiceprezes HUAWEI w Europie Centralnej, Wschodniej oraz Skandynawii. „Finlandia i jej otwarte na innowacje społeczeństwo są idealnym otoczeniem do wzmacniania pozycji firmy w obszarze rozwoju i badań nad urządzeniami mobilnymi. Wspólnie stworzymy nowe możliwości nie tylko dla HUAWEI, ale również dla całej fińskiej branży telekomunikacyjnej” – dodaje.

 

W ciągu ostatnich 10 lat pozycja HUAWEI w Europie znacznie się wzmocniła. Było to możliwe dzięki otwartości rynku na zagraniczne inwestycje oraz powszechnemu zrozumieniu dla istoty inwestycji w regionie. We wrześniu 2012 r. Huawei ogłosił plany zainwestowania 2 miliardów dolarów w Wielkiej Brytanii w badania i rozwój, zakupy i budowę centrum doskonalenia. Obecnie HUAWEI zatrudnia w całej Europie ponad 7000 osób.

 

Centrum R&D w Helsinkach będzie jednym z głównych ośrodków Huawei skupiających się na rozwoju urządzeń mobilnych. Wesprze tym samym szwedzkie centrum dedykowane modemom
i designowi technologicznemu oraz ośrodek brytyjski, gdzie trwają prace nad interface’em użytkownika.

 

O Huawei:

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma oferuje przedsiębiorstwom szerokie spektrum rozwiązań IT m.in. cloud computing, systemy ERP, data storage, czy systemy do tele- i wideokonferencji, umożliwiające bardziej efektywne prowadzenie działalności biznesowej. HUAWEI jest liczącym się na światowym rynku producentem przełączników, routerów i modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. Z rozwiązań HUAWEI korzysta 45 z 50 największych operatorów telekomunikacyjnych, m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN.

HUAWEI obecne jest w 140 krajach, zatrudniając ponad 120 tysięcy pracowników, z czego aż 44% pracuje w 20 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma intensywnie pracuje nad  rozwojem nowych technologii – 10% rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój.

W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2006 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.

Więcej informacji na www.huaweipolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *