Juicy Couture i wiele innych marek perfum premium – Jak wybrać właściwie?

Oczywiście, możemy wejść do sklepu wybrać pierwsze lepsze perfumy, natomiast nie sprawi to, że będziemy zadowoleni z zakupu. Konieczne jest zupełnie inne podejście, ale przede wszystkim pewna wiedza związana z produktami tego typu. Spryskanie nadgarstka lub papierowego testera to znacznie za mało, abyśmy mogli dobrze poznać dany zapach. Należy nosić go na sobie przez pewien czas, a to przynajmniej kilka godzin.

Zwykle wybieramy flakoniki perfum od marek, które darzymy swoją sympatią, a jeśli jest to chociażby jeden z produktów marki Juicy Couture https://indizio.pl/pl/producer/Juicy-Couture/542 bywa, że sięgamy po ten zapach kolejny raz. Wiadomo, że dobre perfumy muszą dość sporo kosztować, dlatego kiedy pragniemy odnaleźć zupełnie nowy zapach, nie można podejmować decyzji bazując na wyglądzie flakonika, a także reklam w telewizji.

Kupując perfumy bez ich sprawdzenia, bardzo dużo ryzykujemy

Kiedy perfumy kupujemy zupełnie w ciemno, nie mamy pewności co do tego, że zapach nam się spodoba. Często robimy zakupy online, a wówczas nie ma możliwości dokładnego sprawdzenia produktu. Na pewno warto odwiedzić wcześniej perfumerię, bądź też zamówić próbki, które nie są zazwyczaj drogie. Oczywiście, możemy opierać się jedynie na dostępnym opisie produktu, jednak często nie będzie to wystarczająca informacja. Dany zapach perfum, może okazać się całkiem inny na poszczególnych osobach. Kiedy jest tylko ku temu sposobność, zawsze dobrze zapoznawajmy się z interesującymi nas perfumami.

Flakonik perfum na prezent…

Tak naprawdę, niezależnie od tego dla kogo kupujemy perfumy, zawsze możemy spotkać się z tym samym problemem. Przed zakupem perfum dla bliskiej osoby, warto poznać jej gust dotyczący zapachów, a najlepszym wyjściem będą wspólne zakupy. Kiedy chcemy, aby ktoś z naszych bliskich otrzymał od nas coś przydatnego, należy tego dopilnować. Może po prostu zapytajmy o ulubioną nutę zapachów, ponieważ będzie to chociaż okazja na to, aby nieco zawęzić pole wyboru.

Nuty zapachowe, które są najważniejsze

Na pięć nut zapachowych, najczęściej dzielimy zapachy produktów, które posiadają wszelkiego rodzaju perfumy. Nie obędzie się bez poznania ich, a na pewno w sytuacji, kiedy zamierzamy kupić taki produkt zupełnie w ciemno i to niezależnie, czy kupujemy dla siebie, czy dla kogoś innego.

Świeża nuta, zielona – określa perfumy cytrusowe i lekkie. Sięgają po nie zazwyczaj młode i aktywne osoby. Na pewno nie są one zbyt eleganckie, ponieważ przyjmują one zazwyczaj luźny oraz sportowy styl.

Kwiatowa nuta charakteryzuje perfumy, które nazywane są też romantycznymi. To grupa zapachów, w której mieści się spora liczba produktów, stąd ich sprecyzowanie jest bardzo trudne. Często będą to po prostu bardzo lekkie perfumy, które wzbogaca się chociażby nutą truskawki bądź bergamotki. Czasami są to też słodkie wonie. Tu bardzo ważna może być wiedza związana z kwiatami, z których powstaje dany zapach, ponieważ dzięki temu można sobie wyobrazić jak on się prezentuje.

Owocowa nuta także mieści w sobie dość szeroki zakres zapachów, podobnie jak kwiatowa nuta. Mimo tego, że trudno jest ją dokładnie określić, uznaje się ją za zapachy słodkie bądź słodko-kwaśne. Chociaż bywają nieco ulotne, pozostawiają na skórze zapach świeżości.

Nuta drzewna to zapachy głównie ciepłe, ale i ciężkie za razem. Wybierają je głównie dojrzałe osoby. To perfumy, które mogą się bardzo długo utrzymywać na ciele. Orientalna nuta kategoryzuje zwykle ciężkie zapachy, które bywają nawet i duszące. Bywa, że są one również zmysłowe. Za przykład posłużyć może zarówno piżmo, jak i np. wanilia.