ASUS R9 270 DirectCU II OC już w sprzedaży

W sprzedaży będzie dostępna karta graficzna ASUS R9 270 z autorskim chłodzeniem DirectCU II. Została fabrycznie przetaktowana, aby zapewnić większe osiągi, niż konstrukcje referencyjne – przy taktowaniu rdzenia 975MHz osiąga wynik 104% w teście 3DMark. W jej wyposażeniu nie zabrakło komponentów Super Alloy Power, które charakteryzują się długą żywotności i narzędzia GPU Tweak.

ASUS Radeon R9270-DC2OC-2GD5

Jedyne w swoim rodzaju chłodzenie DirectCU II

R9 270 wyposażono w autorskie rozwiązanie DirectCU II, oparte na miedzianych przewodach cieplnych, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym, dzięki czemu gorące powietrze jest rozpraszane szybko i wydajnie. Karta w wersji od firmy ASUS, w porównaniu z modelem referencyjnym, obniża temperaturę pracy (o 20%) i poziom hałasu najnowszego procesora graficznego AMD Radeon. Gracze mogą cieszyć się stabilną rozgrywką w cichym otoczeniu, nawet w rozdzielczości Full HD.

Komponenty Super Alloy Power zwiększające żywotność

W karcie zastosowano ekskluzywne komponenty Super Alloy Power. Wytrzymałe kondensatory, dławiki i wzmocnione tranzystory są w stanie znieść dużo większe obciążenia. Technologia Super Alloy Power redukuje hałas i zwiększa żywotność karty graficznej – kondensatory R9 270 będą służyły 2,5 raza dłużej, niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Ekskluzywna kontrola przetaktowywania i strumieniowania

Wraz z nowym produktem w ręce użytkowników trafia unikatowe rozwiązanie GPU Tweak – narzędzie firmy ASUS, które pomaga maksymalnie wykorzystywać jej potencjał. Umożliwia kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkością wentylatora i granicami zużycia energii – dzięki temu przetaktowywanie staje się łatwe i może być wykonywane z większą pewnością.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym, a inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

ASUS Radeon R9270-DC2OC-2GD5_with box

DOSTĘPNOŚĆ

ASUS R9 270 będzie dostępna na całym świecie od 13 listopada 2013 roku.

SPECYFIKACJA ASUS R9 270

  • AMD Radeon R9 270
  • PCI Express® 3.0
  • 2048MB GDDR5
  • Taktowanie rdzenia 975 MHz
  • 1280 procesorów strumieniowych
  • Taktowanie pamięci 5600MHz (1400 MHz GDDR5)
  • Wyjście DVI-/DVI-D
  • Wyjście HDMI
  • Wyjście DisplayPort

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *