Laptop dopasowany do potrzeb: jak przygotować się do zakupu?

Komputery przenośne, czyli laptopy, są obecnie często naszym podstawowym narzędziem pracy, bądź też ulubionym sprzętem do grania w gry lub odtwarzania multimediów. Ich główną zaletą jest mobilność, dlatego korzystają z nich osoby prowadzące własną firmę czy dużo podróżujące. Od tego, jak chcemy wykorzystywać laptopa, powinny być uzależnione jego cechy.

Kupno Laptopa

Laptop biznesowy

Prowadzisz własną firmę i ciągle jesteś w ruchu? A może z powodów służbowych często wyjeżdżasz za granicę? Z pewnością chcesz mieć cały czas dostęp do komputera, aby móc szybko przygotować dokumenty, sprawdzić maile czy przejrzeć prezentację dla kontrahenta. W takiej sytuacji kluczowe okazują się takie cechy jak waga oraz poręczność laptopa. Na rynku znajdziemy wiele naprawdę lekkich i smukłych modeli; ich noszenie nie będzie dla nas problemem. Umożliwia to pracę w różnych warunkach np. na lotnisku, w kawiarni, a nawet w taksówce. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Z pewnością na wytrzymałość baterii – dzięki temu nie będziemy musieli często go ładować. Zwróćmy też uwagę na możliwość zainstalowania atrakcyjnych aplikacji biznesowych, które pozwolą nam lepiej zarządzać firmą.

Laptop do gier i multimediów

Jeżeli komputera przenośnego planujemy używać głównie w celach rozrywkowych, grając w gry czy oglądając filmy i słuchając muzyki, musimy zwrócić uwagę na inne cechy niż w przypadku typowego laptopa biznesowego. Miłośnicy gier zazwyczaj decydują się na komputery stacjonarne, ponieważ posiadają one lepsze parametry oraz możliwość rozbudowy. Jednak nowoczesne laptopy z nieco wyższej półki również poradzą sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia? Ważne są parametry matrycy, która powinna posiadać co najmniej rozdzielczość Full HD oraz przekątną 17 cali. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest wydajność procesora oraz karty graficznej, która powinna być jak najlepsza. Warto też zainwestować w dobre zewnętrzne głośniki oraz pojemną pamięć RAM (najlepiej kości DDR3). Inne przydatne elementy to m.in. dysk SSD czy podświetlana klawiatura. Pamiętaj, że laptop do gier powinien wyróżniać się wysoką jakością – modele od znanych producentów znajdziemy np. na stronie http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,h3.bhtml.

Laptop dla dziecka

Coraz częściej z komputerów przenośnych korzystają dzieci, nawet te najmłodsze. Musimy jednak pamiętać, że sprzęt tego rodzaju powinien być dokładnie dopasowany do ich potrzeb. Czym należy się kierować przy jego wyborze? To zależy też od wieku malucha. Jeśli kupujemy laptopa dla małego dziecka, nie wydawajmy na niego zbyt wiele pieniędzy – zanim dorośnie, parametry komputera będą już mało atrakcyjne. Natomiast nastolatkowi możemy spokojnie zakupić porządnego, droższego laptopa, który posłuży mu dłużej. Przy laptopie dla dziecka pamiętajmy o wytrzymałej obudowie, może być osłonięta specjalną gumą w przypadku najmłodszych. Warto też zatroszczyć się o odpowiednie aplikacje, które kontrolować będą czas spędzony w internecie czy rodzaj odwiedzanych przez dziecko stron.

Na rynku znajdziemy tak wiele rodzajów laptopów, że wybór konkretnego modelu bywa trudny. Będzie nam łatwiej, gdy będziemy wiedzieć dokładnie, czego szukamy.

 

Artykuł sponsorowany

You may also like...