MODECOM FreeTAB 7001 HD IC – siedmiocalowy tablet z procesorem Intel Atom

Firma MODECOM wprowadza na polski rynek pierwszy siedmiocalowy tablet,  FreeTAB 7001 HD IC, z procesorem Intel® Atom™. Jak zapewnia producent, tablet będzie jednym z najbardziej wydajnych i zarazem najtańszych na rynku urządzeń wyposażonych w ekran z taką przekątną. Produkt dostępny będzie w sprzedaży w sieci Media Expert od piątku 30 maja w super cenie 299 zł/brutto.

MODECOM FreeTAB 7001 HD IC

Jedną z podstawowych cech tabletu MODECOM FreeTAB 7001 HD IC jest zastosowany w jego konstrukcji wydajny, renomowany procesor Intel® Atom™ Z2520. Produkt został zaprojektowany z myślą o wszystkich, którzy oczekują od urządzenia multimedialnego nadzwyczajnych możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystana w  jednostce centralnej Intel® Atom™ Z2520 technologia Intel® Hyper-Threading, która sprawia, że każdy rdzeń może przetwarzać dwa wątki jednocześnie. W praktyce oznacza to  szybszą i bardziej elastyczną pracę procesora, co umożliwia uruchamianie w tym samym czasie wielu obciążających system gier i aplikacji.

Za płynne wyświetlanie grafik odpowiada zintegrowany z procesorem układ graficzny PowerVR SGX 544 MP. Oprócz wysokiej klasy, renomowanego procesora, tablet FreeTAB 7001 HD IC może pochwalić się 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej flash.  To aż dwa razy więcej niż w podobnych dostępnych na rynku konkurencyjnych urządzeniach.   Tablet wyposażono również w port USB z funkcją OTG oraz moduły do bezprzewodowej komunikacji Bluetooth i Wi-Fi.

Dodatkowo wykonana z wysokogatunkowego tworzywa obudowa skrywa 7” wyświetlacz typu HD LED z  podwyższoną rozdzielczością do 1024 x 600 pikseli, w proporcji 16:9.  W konstrukcji urządzenia nie zabrakło także miejsca dla dwóch aparatów o rozdzielczości 2 Mpix (tył) i 0.3 Mpix (przód).  Urządzenie będzie kontrolować system operacyjny Android 4.4 Kit Kat, a zasilane jest wysokiej jakości baterią o pojemności 3000 mAh , która umożliwia długi czas pracy bez konieczności jej częstego ładowania.

Cena MODECOM FreeTAB 7001 HD IC wynosi 299 zł/brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *