Nasz własny adres dla firmy w Warszawie – Co oferuje nam wirtualne biuro?

Każdy szanujący się przedsiębiorca przyzna, że siedziba firmy to swojego rodzaju wizytówka danej marki. Pokazuje jej profesjonalizm, ale i podejście do etosu pracy oraz każdego klienta, któremu tylko przychodzi korzystać z jego usług. Niestety, aczkolwiek na początkowym etapie funkcjonowania działalności, bardzo ciężko jest o posiadanie takiego budżetu, który pozwoli wybudować siedzibę „z prawdziwego zdarzenia”, a nawet wynająć biuro w atrakcyjnej lokalizacji. Konieczne jest zatem odnalezienie takiego rozwiązania, które pozwoli zaoszczędzić nieco funduszy na inne ważne w tym momencie cele. Taką opcją będą zapewne wirtualne biura!

Jeśli potrzebny jest nam prestiżowy adres dla firmy Warszawa nie ma sobie równych! Będzie to najlepsze miejsce, aby rozejrzeć się za ofertami wirtualnych biur, które zajmują się swojego rodzaju outsourcingiem usług księgowych oraz tych związanych z ogólnym prowadzeniem biura. To idealne wyjście dla każdego małego i średniego przedsiębiorstwa, a także dla freelancera, aby ten nie musiał rejestrować siedziby swojej działalności gospodarczej na adres swojego domu lub mieszkania – chociaż jest to możliwe, z wizerunkowego punktu widzenia nie jest to najlepszą opcją. Jakie zatem czekają na nas udogodnienia, kiedy zdecydujemy się postawić na biuro wirtualne w Warszawie?

O wiele niższe koszty!

Wystarczy tylko zastanowić się nad tym, ile przyjdzie nam zapłacić, kiedy zdecydujemy się na tradycyjny wynajem biura (zakładając, że budowa własnej siedziby to na typ etapie coś kompletnie nieosiągalnego). Najczęściej spotkamy się z bardzo wysokim czynszem, opłatami za media, wynagrodzeniami dla pracowników oraz inwestycją w drogi i trudny w utrzymaniu sprzęt biurowy, który z uwagi na rozwój technologii bardzo szybko stanie się przestarzały. Jeśli uda się nam odnaleźć tanie wirtualne biuro w Warszawie, miesięczny wydatek może wynosić jedynie kilkadziesiąt złotych, a jest to kwota, która z pewnością nie nadszarpnie naszego budżetu.

Wszystkie zaoszczędzone fundusze, które zgromadzą się na naszym koncie, będą mogły zostać przekazane na o wiele ważniejsze cele, niżeli opłaty administracyjne. Wiadomo przecież, jak na początku działalności firmy ważne są szkolenia, a także inwestycja w specjalistyczny sprzęt.

Adres adresowi nierówny…

Podczas rejestracji firmy, na pewno nie obejdzie się bez wskazania adresu, który będzie stanowił siedzibę naszej firmy. To z prawnego punktu widzenia zupełna konieczność, dlatego każdy przedsiębiorca musi zdawać sobie z tego sprawę. Biuro wirtualne zapewnia nam wirtualny adres, który w pewien sposób rozwiązuje ten problem, natomiast nie jest to jedyna zaleta, jaka z tego wypływa!

Wystarczy, że zdecydujemy się na usługi w biurowcu, który mieści się w prestiżowej i atrakcyjnej dla klientów lokalizacji. Dzięki temu, nasza firma będzie budziła respekt wśród potencjalnych klientów i sprawiała wrażenie wiarygodnej i godnej zaufania. Nowoczesny biurowiec z przeszkloną windą oraz rozbudowaną recepcją, na pewno nie zostanie potraktowany obojętnie. Będzie to tez miejsce, gdzie będziemy mogli umieścić nasz szyld, logotyp i wszelkie materiały reklamowe. Adres może znaleźć się na ulotkach oraz wizytówkach, co na pewno podniesie prestiż naszej firmy.

Należy pamiętać tutaj jednak o jednej kwestii. Dany adres siedziby firmy powoduje, że ta automatycznie podlega pod konkretny Urząd Skarbowy. W związku z tym, podczas kontaktów z tą instytucją, musimy mieć to zawsze na uwadze, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.