Nowe adaptery TRENDnet Powerline z serii 1000

TRENDnet, lider rozwiązań sieci przewodowych oraz bezprzewodowych, ogłosił dostępność nowego urządzenia podczas międzynarodowych targów CES 2014 w Las Vegas – nowego urządzenia z serii Powerline 1000, adaptera TPL-420E2K.TRENDnet TPL-420E2K

„Urządzenia Powerline 1000 skutecznie podwajają prędkość i możliwości sieci opartych na adapterach Powerline”, stwierdził Zak Wood, dyrektor globalnego marketingu TRENDnet. „TPL-420E2K został zaprojektowany, aby bezproblemowo poradzić sobie z wieloma strumieniami obrazu w jakości HD”.

TRENDnet TPL-420E2K został wyposażony w chipset Qualcomm QCA7500, dzięki czemu zapewnia prędkości zgodne ze standardem Gigabit w oparciu o sieci energetyczne. Podstawą urządzeń Powerline 1000 i HomePlug AV2 jest technologia Multiple Input Multiple Output (MIMO). Po raz pierwszy urządzenia Powerline korzystają ze wszystkich trzech przewodów: fazowych, neutralnych i ochronnych. Technologia MIMO przesyła dane, korzystając z dwóch najszybszych przewodów spośród trzech dostępnych. Jeśli użytkownik mieszka w starszym domu, w którym nie ma uziemienia, maksymalna przepustowość zostanie obniżona z 1000 Mb/s do 600 Mb/s.

Adaptery TPL-420E2K korzystają z sieci energetycznej i łączą się ze sobą na odległości do 300 m. Seria Powerline 1000 jest wstecznie zgodna z urządzeniami Powerline 500, Powerline 200 i HomePlug AV. Po podłączeniu adaptera o niższej prędkości oba urządzenia pracują z prędkością wolniejszego.

TPL-420E2K przechodzi w tryb czuwania, kiedy nie jest używany, dzięki czemu znacznie obniża zużycie energii. To jest znacząca korzyść, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że te urządzenia są zawsze podłączone do zasilania. Dwa adaptery TPL-420E2K z serii Powerline 1000 zawarte w zestawie po podłączeniu automatycznie łączą się ze sobą, tworząc zaszyfrowaną sieć bez konieczności instalacji sterowników i dodatkowego oprogramowania.

Dodatkowe informacje:

Gwarancja: 3 lata
Dostępność: W handlu detalicznym i u innych partnerów TRENDnet od czerwca 2014 r
Sugerowana cena detaliczna: ok. 519,99 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *