Nowe komputery Acer Veriton Z4 i Veriton N

Firma Acer zaprezentowała nowe komputery osobiste z serii Veriton Z4 i Veriton N. Kompaktowa obudowa oraz doskonała technologia zabezpieczeń sprawiają, że jest to sprzęt w sam raz dla nowoczesnych firm – zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i małych biur.

Seria Veriton Z4

Dzięki kompaktowej obudowie, seria Veriton Z4 zapewnia szybką konfigurację i oszczędność przestrzeni roboczej. 23-calowy ekran można płynnie regulować w zakresie od -5 do 30 stopni, co pozwala dostosować jego ustawienia do osobistych preferencji. Co więcej, monitor można również zamontować na ścianie przy pomocy uchwytu VESA.

Procesor Intel® Core™ czwartej generacji daje do 15% więcej mocy obliczeniowej, co przekłada się na większą wydajność, podczas gdy możliwość obsługi dwóch niezależnych monitorów pozwala użytkownikom pracować z kilkoma programami lub dokumentami jednocześnie.

Narzędzia dotykowe Acer Touch Tools zapewniają wygodę podczas pisania oraz ułatwiają tworzenie bardziej zaawansowanych treści. Przy pomocy ScreenGrasp użytkownicy mogą uchwycić obrazy, by następnie umieścić je na wirtualnej tablicy Acer Scrapboard. AccuFinger pomoże natomiast precyzyjnie zaznaczać drobne elementy na ekranie. Pojemnościowy, 10-punktowyekran, zaprojektowany w oparciu o technologię edge-to-edge umożliwia płynne sterowanie dotykowe i pozwala śledzić ruchy na ekranie.

Ponadto, seria Veriton Z4 wyposażona jest w kamerę internetową Full HD, która może być regulowana w zakresie 180 stopni, zwiększając tym samym elastyczność w trakcie wideokonferencji. Obraz kamery automatycznie obraca się przy kącie nachylenia większym niż 90°, użytkownik może też z łatwością skierować obiektyw w dół, kiedy nie korzysta z urządzenia. Udostępnianie prezentacji ułatwia narzędzie YouCam.

Acer Veriton Z4

Seria Veriton N

Seria Veriton N to idealne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni i jednoczesnym zapotrzebowaniu na pełną wydajność. To także absolutna elastyczność, bezpieczeństwo i wygoda w kompaktowej formie – w sam raz dla małych firm. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na wygodne ustawienie i transport.

Komputery z serii Veriton N można położyć na biurku, postawić pionowo na dołączonej podstawce lub podłączyć do platformy ErgoStand, wspierającej zarówno standard VESA, jak i B6 – tworząc tym samym rozwiązanie typu All-in-One.
Komputer składa się z modułu głównego oraz opcjonalnego, który umożliwia podpięcie urządzenia wejścia i wyjścia, kartę PCIE x1 lub kartę graficzną[1]. Pozwala to użytkownikom wygodnie przełączać się pomiędzy różnymi portami. Trzeci moduł, wyposażony w dysk ODD lub drugi HDD, będzie dostępny dla serii Veriton N w drugiej połowie lipca.

Seria Veriton N wyposażona jest w procesor Intel® Core™ czwartej generacji, rozbudowane opcje magazynowania danych oraz wbudowane głośniki.

Acer Veriton N

Większe bezpieczeństwo

Zarówno seria Z4, jak i N oparte są na standardzie TPM 1.2, który zwiększa bezpieczeństwo platformy i danych osobowych. Co więcej, Acer Office Manager pozwoli małym firmom szybko i wygodnie stworzyć indywidualną politykę zabezpieczeń, monitorować sprzęt i planować prace konserwacyjne, podczas gdy Acer ProShield zapewnia użytkownikom wygodne zarządzanie danymi osobowymi oraz ich ochroną, a także kontami sieciowymi.

 

[1] tylko dla wybranych modeli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *