Nowy Acer TravelMate B115P dedykowany dla szkolnictwa i biznesu

Firma Acer zaprezentowała nowy laptop TravelMate B115P, zaprojektowany w oparciu o wzór FlowCurve, który nadaje urządzeniu stylowy wygląd. Laptop cechuje się zwiększoną mobilnością i maksymalną żywotnością baterii (10 godzin), a pozbawiona wentylatora obudowa i ekran dotykowy oparty na systemie Windows czynią B115P doskonałym komputerem przenośnym.

Urządzenie waży zaledwie 1190 gramów, a grubość jego obudowy wynosi 21,2 mm. B115P wyposażono także w najnowszy procesor Intel Quadcore Pentium, 8 GB pamięci i dysk SSD o pojemności 128GB, oferując użytkownikom idealne połączenie lekkości i wydajności. Wierzch urządzenia zdobi elegancka i solidna osłona z aluminium, która bez problemu zniesie trudy codziennego użytkowania.

Acer TravelMate B115P

Ciekawy design

B115P ma wszystko, co niezbędne w ciągu pracowitego dnia. Intuicyjny ekran dotykowy HD, pełnowymiarowa klawiatura i duży, precyzyjny touchpad pozwolą użytkownikom szybko i sprawnie poradzić sobie z każdym zadaniem. Kamera internetowa HD z technologią High Dynamic Range (HDR) zapewni wysoką jakość obrazu podczas wideokonferencji, natomiast  wydajne głośniki pozwolą w pełni cieszyć się muzyką.

Użytkownicy nie muszą martwić się o swoje dokumenty – Acer Office Manager pozwala małym firmom tworzyć strategie zabezpieczeń, monitorować stan sprzętu i planować konserwację, podczas gdy Acer ProShield ułatwia zarządzanie danymi osobowymi, ochroną danych i kontami sieciowymi. Contact Pickup pozwoli szybko zapisać nowe kontakty biznesowe na smartfonie, a Face Login oferuje możliwość błyskawicznego logowania z wykorzystaniem technologii rozpoznawania twarzy.

Z myślą o sektorze edukacyjnym powstał także Acer Classroom Manager (ACM), który pozwoli nauczycielom zwiększyć wydajność udostępniania informacji i komunikacji przez zcentralizowane wydawanie poleceń uczniom przy komputerach. ACM umożliwia lepszą kontrolę nad postępami uczniów, zwiększa poziom ich skupienia i maksymalizuje wydajność ich pracy. Co więcej, aplikacja Student Journal pozwala wygodnie zapisywać informacje przekazane w trakcie lekcji.

Acer TravelMate B115P

Zwiększona wydajność

B115 wyposażono w system Windows 8.1, oferujący łatwy dostęp do wszystkich aplikacji Windows. Użytkownicy mogą kontaktować się ze znajomymi i kolegami z pracy za pośrednictwem Skype’a, pracować przy użyciu narzędzi Office lub wyszukać ulubione aplikacje w Windows Store, zachowując przy tym ciągły dostęp do plików składowanych w sieci za pośrednictwem SkyDrive.

Co więcej, użytkownicy mogą także pisać i tworzyć za pośrednictwem dotykowego interfejsu Acer Touch Tools. Z kolei Acer Screen Grasp pozwoli uchwycić obrazy, które następnie można umieścić i łączyć na wirtualnej tablicy Acer Scrapboard. Wreszcie, Acer AccuFinger pomoże użytkownikom precyzyjnie trafiać w małe obiekty na ekranie.

Jako alternatywa dla dotykowego B115P dostępny jest także TravelMate B115

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *