Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu – na czym polega?

Nowoczesna medycyna pozwala eliminować różnego rodzaju problemy – również te związane ze zgryzem czy uzębieniem i to niezależnie od wieku. Dowodem na to jest ortodoncja dziecięca na Żoliborzu, która umożliwia rodzicom leczenie rozmaitych problemów swoich pociech. Na czym polega, jakie usługi wchodzą w jej skład i dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie daje ortodonta dziecięcy? Sprawdźmy!

Czym jest ortodoncja dziecięca na Żoliborzu?

Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu to nowoczesne usługi, świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów oraz przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi oraz akcesoriów, które mają na celu eliminowanie różnego rodzaju wad zgryzu, problemów szczękowo-twarzowych oraz korekcję nieprawidłowości związanych z uzębieniem. A problemy te mogą być bardzo zróżnicowane – u każdego dziecka ich rodzaj, jak również skala problemu mogą być inne, dlatego też niezbędne jest w pełni indywidualne podejście. Ortodonta dziecięcy na Żoliborzu pomoże w takich problemach, jak:

 • asymetria twarzy,
 • zaburzenia mowy,
 • niewłaściwe ułożenie zębów,
 • odwrotny zgryz,
 • przewlekłe oddychanie ustami,
 • nadmiernie wysunięta lub schowana broda.

Leczenie ortodontyczne w Warszawie jest oczywiście bezbolesne i dostosowane w stu procentach dostosowane do problemu dziecka. Ortodonta dziecięcy najpierw przeprowadza dokładne badania, które pozwolą mu zdiagnozować problem, a następnie ustala plan leczenia. Najważniejszym elementem całego procesu jest w tym przypadku aparat ortodontyczny, który odpowiada za usuwanie problemów związanych z wadami zgryzu – może on być stały lub zdejmowany i zwykle nosi się go około rok-dwa lata, w zależności od skali i rodzaju problemu.

Nie tylko metalowe aparaty ortodontyczne!

Ortodoncja dziecięca, jak już wspominaliśmy, jest bardzo rozwiniętą dziedziną medycyny i podobnie jak stomatologia, oferuje szereg rozwiązań dla rodziców oraz ich dzieci. Mowa tutaj np. o aparatach na zęby – kiedyś do naszej dyspozycji były tylko te metalowe, które powodowały „stalowy uśmiech”. Dzisiaj możliwe jest również skorzystanie z aparatów, których ligatury są kryształowe lub porcelanowe, a ich obecność jest niemal niezauważalna. Może to być bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla starszych dzieci, które chcą wyglądać dobrze każdego dnia. Oczywiście ortodonta dla dzieci będzie w stanie dopasować odpowiednie rozwiązanie, które nie zapewni jakiegokolwiek dyskomfortu i pozwoli możliwie jak najszybciej uporać się z problemem dziecka.

Kiedy warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje ortodoncja dziecięca?

Wszelkiego rodzaju wady zgryzu czy kłopoty szczękowo-zębowe to problemy, których nie powinno się bagatelizować. Nie tylko powodują one obniżenie codziennego komfortu dziecka, ale również z biegiem czasu mogą się pogłębiać, co powodować będzie jeszcze większy dyskomfort, a w dłuższej perspektywie – trudniejsze eliminowanie problemu. Ortodonta dziecięcy z Warszawy proponuje więc jak najszybszą wizytę w gabinecie i poddanie się badaniom, dzięki którym możliwe będzie sprawne dostrzeżenie problemu i znalezienie sposobu na jego usunięcie.

Dlaczego warto skorzystać z usług ortodontycznych dla dzieci?

 • Umożliwiają one wyeliminowanie różnorodnych, nawet tych najbardziej skomplikowanych wad zgryzu czy problemów szczękowo-zębowych.
 • Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu to dokładne badania i pieczołowicie stworzony plan leczenia, który pozwoli wyeliminować każdy problem.
 • Ortodonta dziecięcy jest specjalistą o odpowiednim podejściu do dziecka – nawet najmłodszego.
 • Istnieje możliwość skorzystania z różnych, również tych mało widocznych aparatów ortodontycznych.
 • Zabieg założenia aparatu jest bezbolesny, dzięki czemu nie będzie stanowił problemu dla zdecydowanej większości dzieci.
 • Ceny zabiegów i aparatów ortodontycznych nie są wygórowane – szczególnie biorąc pod uwagę to, jak wiele korzyści są w stanie przynosić.