Sukces sprzedażowy Apple Watch

Jak można było łatwo się domyślić, Apple Watch zdominował rynek smartwatchy i zrobił prawdziwą furorę w świecie gadżetów. Co ciekawe, jego zyski sprzedażowe prezentują się naprawdę okazale – w sezonie świątecznym Smartwatch ten osiągnął najwyższą w swojej historii sprzedaż, co zostało potwierdzone w najnowszych raportach firmy analitycznej Slice Intelligence.

Apple Watch już został okrzyknięty jednym z najlepiej sprzedających się gadżetów i niezwykle popularnym prezentem Bożonarodzeniowym. Ostatnie miesiące 2016 roku z pewnością należały więc do Apple Watch, który sprzedał się w niezliczonych ilościach egzemplarzy.

Apple Watch

Z jakim gadżetem mamy do czynienia?

Apple Watch to inteligentny zegarek, który umożliwia nam wykonywanie wielu funkcji: dzwonienie, słuchanie muzyki, a także korzystanie z wielu aplikacji stworzonych specjalnie na potrzeby tego gadżetu, które znajdziemy w AppStore. Pierwszym modelem był Apple Watch Series 1, który zrewolucjonizował rynek Smartwatchy i spowodował, że miłośnicy firmy Apple pokochali go od momentu zakupu.

Kolejnym modelem jest Apple Watch Series 2, który został wyposażony w dodatkowe funkcje. Użytkownicy najbardziej zachwalają sobie wbudowany czujnik GPS, który działa wyjątkowo precyzyjnie. Dodatkowo wyświetlacz nowego Apple Watch’a jest o wiele jaśniejszy, dzięki czemu nawet w słoneczną pogodę bez problemu możemy z niego korzystać.

Co więcej, obudowa nowego Smartwatcha jest wodoszczelna, dzięki czemu możemy spokojnie używać go w ciężkich warunkach, nie obawiając się o uszkodzenie. Idealnie nadaje się więc dla sportowców.

Series 1 czy Series 2?

Specjaliści z serwisu SprawdzonySerwisant.pl twierdzą, że Apple Watch 2 to niezaprzeczalnie lepszy model od swojego poprzednika. Różnice można znaleźć już w samej specyfikacji – podczas gdy w starszym modelu znajduje się procesor S1P, nowy Apple Watch Series 2 wyposażony jest w mocniejszy procesor S2, który dodatkowo posiada również procesor graficzny, dzięki czemu korzystanie z tego Smartwatcha jest niezwykle przyjemne – aplikacje działają płynnie i nie zacinają się.

Trzeba jednak przyznać, że Apple Watch 2 różni się od swojego poprzednika wagą i wymiarami na swoją niekorzyść – jest większy, a także cięższy. Jest to jednak spowodowane aluminiową obudową, która daje naszemu Smartwach’owi większą ochronę, a także mocniejszym akumulatorem, dzięki czemu możemy znacznie dłużej z niego korzystać – posiada około 30% więcej energii.

Najwięcej użytkowników zachwala sobie wbudowany czujnik GPS, z którego możemy korzystać w każdej chwili. Gadżet został wyposażony w liczne sportowe możliwości, dzięki którym możemy monitorować nasze treningi, planować trasy, czy mieć pod kontrolą nasz stan zdrowia. Co więcej, mamy tu do czynienia z najnowszym systemem operacyjnym, który został stworzony specjalnie na potrzeby tego modelu.

Zyskujemy dzięki temu jeszcze więcej przydatnych funkcji oraz inteligentnych rozwiązań, a także aplikacji, takich jak szybkie uruchamianie, czy funkcja połączeń alarmowych.Nowy Apple Watch 2 nie potrzebuje również korzystać z ciągłej łączności z naszym smartfonem, co daje nam znacznie więcej możliwości.

Warto czy nie warto?

Porównując ze sobą dwa modele Apple Watch, można łatwo dojść do wniosku, że bezkonkurencyjna jest jego młodsza wersja – Apple Watch 2, i to nie tylko ze względu na parametry, ale również jakość wykonania, a także samą estetykę. Nowszy model jest bardziej komfortowy w użytkowaniu i dostosowany do naszych potrzeb. Wielu użytkowników wciąż jednak ubolewa, iż Apple Watch jest kompatybilny wyłącznie z telefonami Apple, a uściślając – od modelu Iphone 5 wzwyż.

Artykuł sponsorowany

You may also like...