Test odtwarzacza Transcend MP300

Sezon wakacyjny to czas, który wiele osób spędza poza domem. Piękna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku, biegania, jazdy na rowerze czy nawet zwykłych prac w ogrodzie. A przy czym się najlepiej wypoczywa jeśli nie przy muzyce? Dziś chciałbym przedstawić wam test odtwarzacza mp3 firmy Transcend. Dokładnie jest to model MP300 wyposażony w 8GB pamięci.

Wstęp

Odtwarzacz dotarł do mnie w małym pudełku typowym dla urządzeń marki. Z przodu wyszczególniono zalety urządzenia oraz umieszczono „okienko” przez które można podejrzeć naszego bohatera. Po bokach zobaczymy zdjęcia sprzętu, a z tyłu mamy dokładną specyfikacje. W pudełku znajdują się: odtwarzacz, słuchawki, smycz, kabel USB, a także karta gwarancyjna i krótka instrukcja obsługi.

12

 

Po rozpakowaniu i wyjęciu wszystkiego mogę dokładnie przyjrzeć się MP300 z bliska. Mały, czarny, elegancki, z prostym wzorem na froncie i logo producenta. Z przodu mamy również przyciski do przełączania utworów, pauzowania oraz regulacji głośności. Włącznik oraz ustawianie trybu odtwarzania – losowe albo po kolei – mamy zaś z boku. I to w zasadzie tyle jeżeli chodzi o przyciski. Nie ma żadnego wyświetlacza, korektora, czy innych potrzebnych lub niepotrzebnych ustawień. Czysta muzyka. Na drugim boku mamy jedynie wejście na kabel USB, a na kolejnym możemy przymocować smycz i podłączyć słuchawki.

3

 

Zerknijmy jeszcze na specyfikacje i uruchamiamy urządzenie!

Specyfikacja
Wymiary 68,6 x 26,4 x 9,6 mm
Waga15 g
Obsługiwane formatyMP3, WMA, WAV
Maksymalny czas odtwarzaniaDo 15 godzin
Częstotliwość20Hz-20KHz
InterfejsUSB 2.0
GwarancjaDwuletnia producenta

Od razu po wzięciu urządzenia do ręki odczuwamy, albo inaczej – nie odczuwamy jego wagi. Sprzęt jest bardzo lekki, co jest zaletą dla każdego użytkownika, czy to biegacza, czy rowerzysty, spacerowicza, po prostu dla każdego. Wieszając go sobie na szyi, czy chowając do kieszeni, nie obciążamy się w odczuwalnym stopniu. To wszystko dzięki temu, że producent zastosował własną baterie, co zmniejszyło wagę i rozmiary urządzenia.

Podłączamy słuchawki, przesuwamy włącznik w pozycję odtwarzania losowego lub ciągłego i zapala nam się zielona dioda obok logo Transcend. Sygnalizuje ona włączenie urządzenia. Podczas podłączenia do komputera świeci się dioda w kolorze czerwonym. Przy włączeniu MP300 odtwarza krótki sygnał powitalny. Po tym pozostaje nam jedynie słuchać muzyki i biec, lub robić dowolną inną czynność, którą mamy w planie.

6

 

Korzystanie z urządzenia

Obsługa Transcend MP300 jest po prostu banalna. Zero jakichkolwiek komplikacji. Przyciski są odpowiednich rozmiarów i są blisko siebie, dzięki czemu możemy korzystać z nich za pomocą kciuka, bez obaw o to, że wciśnie nam się kilka za jednym razem.

5

 

Dołączone do odtwarzacza słuchawki to konstrukcja douszna. Niewiele można o nich powiedzieć, poza tym, że mają na sobie nadrukowane logo produenta, dobrze leżą w uszach i wystarczającą długość przewodu. Grają poprawnie, nie generują wiele niskich tonów, przeważają średnie i wysokie. Dźwięk jest czysty, bez zakłóceń. Również głośność jest przyzwoita, jeżeli trzeba zagłuszą wszystko dookoła, nie trzeszcząc przy tym i grając równie czysto jak przy mniejszym natężeniu.

Na szczególną pochwałę zasługuje bateria. Producent deklaruje do 15 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu baterii. Przyznam szczerze, ciężko było mi rozładować akumulator, choć trzeba mieć na uwadze, że wiele w tej kwestii zależy od tego jak głośno słuchamy swoich utworów.

4

 

8GB pamięci pozwala pomieścić nam do 740 utworów w formacie MP3 jakości 320Kbps lub 2000 w jakości 128Kbps. Jest to aż nadto, biorąc pod uwagę fakt, że jedyna możliwość przełączania się pomiędzy utworami to losowe skakanie albo po kolei, ciężko może być dotrzeć do konkretnej piosenki przy kilkuset utworach.

7

 

Podsumowanie

Transcend MP300 kosztuje około 90zł za wersję z 4GB pamięci i około 100zł za wersję 8GB. Według mnie, za prosty, elegancki, pojemny odtwarzacz, który z powodzeniem może służyć nam również za nośnik innych danych jest to dobra cena. Ogromnym plusem urządzenia jest jego bateria, 15 godzin ciągłego odtwarzania to świetny wynik. Dzięki temu nie trzeba się martwić o częste ładowanie i wymiany baterii. Jakość wykonania, również jak na firmę Transcend przystało jest na wysokim poziomie. W skali od 0 do 10 przyznaję odtwarzaczowi MP300 7 punktów. Jeżeli poszukujecie prostego, szybkiego odtwarzacza mp3, testowany model jest godny polecenia.

 

PlusyMinusy
małe wymiarysłuchawki mogłyby być trochę lepsze
wagaprzy dużej ilości utworów przeszukiwanie ich jest uciążliwe
wytrzymałość baterii

 

Dziękuję firmie Transcend za udostępnienie urządzenia do testów.

transcend-logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *