Warsztaty z Lidią Popiel – rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”

W ramach projektu „For Those Who Do. Zrób To Z Lenovo!” 29 października w Warszawskiej Szkole Filmowej odbyły się warsztaty fotograficzne dla finalistów konkursu „Zrób to po swojemu. Zrób to z Lenovo!”. Poprowadziła je znana fotografka, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i „DO’ers” Lenovo, Lidia Popiel. 

Aby wziąć udział w warsztatach, uczestnicy konkursu „Zrób to po swojemu. Zrób to
z Lenovo!” musieli przesłać za pomocą aplikacji konkursowej swoje najlepsze zdjęcie.  Autorzy wybranych przez Lidię Popiel prac zostali zaproszeni do udziału w warsztatach fotograficznych. Warsztaty z Lidią Popiel to kolejny element akcji „For those who do. Zrób to z Lenovo”, w ramach której „DO”ersi Lenovo dzielą się swoją wiedzą z młodymi pasjonatami i którego wielki finał odbędzie się już w styczniu 2014 r.

Warsztaty zostały podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W trakcie tej pierwszej uczestnicy dyskutowali o znaczeniu fotografii jako formy komunikacji oraz
o kryteriach, które nobilitują zdjęcia do miana sztuki. W części praktycznej mieli za zadanie wykonać dwa zdjęcia: jedno niestandardowe, przedstawiające ludzką bryłę w kontekście przełamywania stereotypowego myślenia oraz klasyczny portret. Po przerwie, w trakcie przeglądu portfolio każdy z uczestników mógł omówić z Lidią Popiel swoje prace. Na podstawie wykonanych w trakcie warsztatów prac fotografka wyłoniła dwie osoby, które przejdą do wielkiego finału projektu. Decyzją Lidii zostali wyróżnieni: Paulina Wydrzyńska oraz Radek Kępa. Szczęśliwi wybrańcy powalczą w nim o główną nagrodę, którą jest atrakcyjna kwota na spełnienie swojego zawodowego marzenia, ufundowana przez Lenovo Polska.

O projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”

Lenovo – jeden z największych dostawców komputerów i urządzeń mobilnych na świecie wkracza w inspirujący świat mody, muzyki, designu, fotografii, a także sportu oraz gier komputerowych. Wraz z zaproszonymi do projektu ekspertami, Lenovo będzie szukać młodych talentów i spełniać ich zawodowe marzenia. W projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!” udział wezmą wyjątkowe osobowości: znana fotografka Lidia Popiel, projektant mody Łukasz Jemioł, wokalistka i dziennikarka radiowa Novika, ilustratorka mody Olka Osadzińska, młode projektantki z Lola Victoria Design, kierowcy rajdowi RMF 4Racing Team, a także mistrz świata w grach komputerowych Wiktor ”TaZ” Wojtas. To tzw. „DO’ersi” Lenovo, czyli osoby, które na co dzień robią niezwykłe rzeczy, realizują swoje pasje, są kreatywne i aktywne. Głównym celem „Zrób to z Lenovo!” jest znalezienie kolejnych „DO’ersów” i wspieranie ich w spełnianiu zawodowych marzeń.

Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000 Lenovo Yoga B8000

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *