Czy warto dopłacać za dodatkowe funkcje lodówki?

Nowoczesne lodówki projektowane są tak, aby pobierały jak najmniej energii, a przy tym były wygodne w codziennym użytkowaniu. Gdy poszukujesz lodówki wolnostojącej czy do zabudowy, na pewno zauważysz, że oferują one również pełną gamę funkcji. Czy warto za nie dopłacać?

Przy doborze lodówki trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na jej pojemność i wielkość, a także na jej klasę energetyczną, ponieważ dobra lodówka powinna pobierać jak najmniej prądu, jako że jest ona urządzeniem, które należy do najbardziej „prądożernych” w całym gospodarstwie domowym. Czy jednak warto zdecydować się na lodówkę, która oferuje funkcję No Frost, ma specjalną komorę zero czy kostkarkę do lodu?

Lodówka

System bezszronowy No Frost

Jest to system, który powoduje, że w zamrażalniku nie zbiera się lód, ponieważ znajdujące się wewnątrz produkty są owiewane zimnym powietrzem. W ten sposób można zmniejszyć częstotliwość rozmrażania lodówki, oszczędzając swój czas, ale warto pamiętać o tym, że może ona przyczyniać się do wysychania produktów. Ponadto wielu producentów i tak zaleca wyłączenie i rozmrożenie lodówki raz na rok, by zapewnić jej właściwe działanie, nawet gdy ma ona funkcję No Frost.

Komora świeżości

Komora tego rodzaju określana jest jako „fresh” czy komora zero. Jej zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego klimatu dla warzyw i owoców, a także w niektórych modelach dla ryb i mięsa. Temperatura w komorze nieznacznie przekracza zero stopni Celsjusza, co powoduje, że znajdujące się w niej produkty są świeższe na dłużej niż w zwykłych pojemnikach. To wobec tego pożyteczna funkcja, ale również można obejść się bez niej.

Kostkarka do lodu

Kostkarka do lodu i dystrybutor wody to kolejna funkcja w nowoczesnych lodówek, zwłaszcza w modelach dwudrzwiowych. Czy warto się na nią zdecydować? To funkcja tylko dla tych, którzy rzeczywiście jej potrzebują.

Podwójny agregat i termostat

W większości lodówek z zamrażalnikami stosuje się jeden agregat i termostat do sterowania temperaturą. W przypadku podwójnego agregatu i termostatu można sterować lodówką i zamrażarką niezależnie. To duży plus przy dłuższych wyjazdach – chłodziarkę można opróżnić, natomiast zamrażarka może pracować dalej.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *