ZALMAN Z12 – nowe obudowy z kultowej serii Z

Firma ZALMAN zaprezentowała nowe obudowy typu Midi Tower z bardzo popularnej na rynki serii Z. Oba modele – Z12 i Z12 Plus – charakteryzuje efektowny, a jednocześnie stonowany design. Obudowy wyposażono we wszystkie sprawdzone w serii Z rozwiązania, a wersji Plus dodatkowo zapewniono kontroler obrotów. Oprócz tego dla lepszych wrażeń estetycznych na jej lewym boku zastosowano szybkę z pleksi.

Oba modele przystosowano do montażu pięciu wentylatorów. Wersja standardowa fabrycznie ma ich łącznie dwa (przedni LED z filtrem przeciwkurzowym, tylny: oba o średnicy 120 mm), natomiast wersja Plus – trzy (przedni LED z filtrem przeciwkurzowym, tylny, górny LED: wszystkie o średnicy 120 mm). Dodatkowe wentylatory można zamontować w górnej i dolnej, zabezpieczonej filtrem przeciwkurzowym części każdej z obudów. Wnętrza nowych modeli pokryto czarnym lakierem.

Dla większego komfortu użytkownika konstrukcję obudów ZALMANA z serii Z12 maksymalnie uproszczono i zastosowano wiodące na rynku rozwiązania:

– zarówno do demontażu ścianek skrzyni, jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia,

– optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej nawet 290 mm kartę graficzną,

– dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli,

– miejsca montażu dysków twardych wyłożono gumą antywibracyjną,

– obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance,

– na tacce do montażu płyty głównej – na wysokości procesora – wydzielono okno o szerokości 167 mm i wysokości 145 mm, aby montaż coolera CPU nie wymagał wyjmowania komponentów bazowych z komputera,

– zasilacz montuje się w dolnej części obudowy.

Obudowy mają po 4 zatoki zewnętrzne 5.25” – na kieszenie, napędy optyczne lub dodatkowe kontrolery obrotów, 5 zatok wewnętrznych 3.5” na dyski twarde, jedną wewnętrzną 2.5” i jedną uniwersalną 2.5”/3.5”/5.25”. Umożliwiają też zainstalowanie do siedmiu jednoslotowych kart rozszerzeń. Na górnej ściance umieszczono 2 porty USB 3.0 oraz kontroler obrotów. Na przednim panelu zlokalizowane są: 2 porty USB 2.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, a także przyciski Power oraz Reset.

Wymiary nowych obudów ZALMANA z serii Z12 D to 215 (S) x 470 (W) x 480 (D) mm. Ich waga wynosi 7 kg.

Sugerowane cena detaliczne obudów ZALMANA z serii Z12 to:

– wersja standardowa – 279 zł brutto

– wersja Plus – 299 zł brutto

Gwarancja na produkty wynosi 24 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *