Znamy ceny nowych dysków SSD Samsunga!

Dyski SSD są szybką i łatwą metodą na zwiększenie wydajności komputera. Dzięki budowie bliższej pamięciom Flash niż tradycyjnym dyskom talerzowym HDD, osiągają fenomenalne czasy zapisu i odczytu. Nic więc dziwnego, że od lipca 2012 roku są najpopularniejszą metodą na ulepszenie komputera (Google Trends). Ich jedyną wadą była pojemność mniejsza niż w tradycyjnych dyskach, jednak firma Samsung w swoich najnowszych produktach wyeliminowała ten problem i oferuje nawet wersję 1 TB.

Samsung SSD Evo_Agito.pl

„Seria Evo posiada wielordzeniowy kontroler pamięci MEX opracowany przez Samsunga. Dyski oparte są na pamięci NAND 10 nm. Warto podkreślić, że w porównaniu do poprzedniej generacji,  Samsung oferuje teraz wielokrotny wzrost wydajności. Na przykład nowy model 120 GB jest szybszy w zapisie sekwencyjnym od swojego poprzednika aż o 200%, zaś w przypadku 250 GB wzrost szybkości jest dwukrotny – mówi Marcin Chałaciński z Agito.pl – Na szczególną uwagę zasługują też technologie TurboWrite oraz Dynamic Thermal Guard – ta pierwsza odpowiada właśnie za zwiększenie szybkości zapisu danych, natomiast druga za możliwość pracy w temperaturze powyżej 70 stopni Celsjusza,
co docenią overclockerzy i zapaleni gracze. Dyski kompatybilne są z systemami Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8. Gwarancja producenta obejmuje okres 3 lat.”

Ceny dysków SSD serii Evo dostępnych od 5 sierpnia w Agito.pl:

  • 120 GB (MZ-7TE120BW) – około 399 zł w Agito.pl
  • 250 GB (MZ-7TE250BW) – około 729 zł w Agito.pl
  • 500 GB (MZ-7TE500BW) – około 1 334 zł w Agito.pl
  • 750 GB (MZ-7TE750BW) – około 2 199 zł w Agito.pl
  • 1 TB (MZ-7TE1T0BW) – około 2 499 zł w Agito.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *