Jak kupować nowe klawisze do klawiatury?

przez | 10 lipca 2022

Uszkodzenie klawiatury w laptopie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy tylko dużo pisać, albo niefortunnie upuścić urządzenie na ziemię. Dlatego też dobrym pomysłem jest wiedzieć, gdzie można w razie czego zapasowe klawisze kupić – https://www.laptopkey.eu . Można to zrobić w wielu miejscach, a jednym z nich jest strona klawiszedolaptopa.pl. W powyższym sklepie znaleźć można rozmaite klawisze do klawiatury, które mogą się nam przydać w każdej sytuacji. Możemy na przykład za ich pomocą zmienić układ klawiatury na polski, albo naprawić wszelkie uszkodzenia klawiszy.

Jak wybrać właściwe klawisze do laptopa?


Na początku do wyszukiwarki musimy wpisać wszelkie informacje o naszym komputerze. Są to między innymi dane takie jak marka, model, typ, a także rodzaj posiadanej klawiatury. Różne laptopy mają dziś instalowane przeróżne rodzaje klawiatur, z czego najpopularniejsze to standardowa oraz podświetlana. Są również klawiatury dotykowe i wiele innych wariantów. Dlatego też wybierając przyciski do klawiatury musimy zwrócić baczną uwagę na to, by wybrać odpowiednie dla naszego sprzętu. Warto w ostatnim kroku porównać zapięcie klawisza z tym, które posiadamy w naszym laptopie. W tym celu wystarczy wyjąć dowolny przycisk z klawiatury, by sprawdzić czy zapięcie zgadza się z ilustracją.

Samodzielnie montujemy klawisze do klawiatury


Nie musimy oddawać urządzenia do serwisu, by zamontować do niego nowe klawisze. Wystarczy w tym celu wykonać tylko kilka prostych czynności, które możemy bez kłopotów przeprowadzić samodzielnie. Do tego będą nam potrzebne tylko podstawowe narzędzia, takie jak dwa śrubokręty lub pilniki do paznokci, przydać się może także wykałaczka. Najpierw sprawdzamy, czy w miejscu klawisza który opadł nie ma żadnych pozostałości. Jeżeli nie, pozostaje tylko wziąć nowe przyciski do klawiatury, ułożyć je na odpowiednich miejscach i mocno docisnąć. Jeżeli natomiast resztka klawisza wciąż tkwi w gnieździe, musimy ją wydobyć. Do tego celu przydadzą się wspomniane śrubokręty lub pilniki, za pomocą których podważymy przycisk.