Korzyści z herbaty

przez | 9 marca 2022

Herbata to aromatyczny napój, który powstaje przez gotowanie wody na utwardzonych lub świeżych liściach. Pochodzi z Chin i wielu krajów Azji Wschodniej i jest najczęściej spożywanym napojem na świecie. Jest to również zdrowa alternatywa dla sody i wody, ponieważ nie zawiera kalorii. Oto kilka powodów, dla których warto spróbować. Ale najpierw trzeba to zdefiniować. Czym jest herbata? Co to jest? Przyjrzyjmy się różnym rodzajom herbaty i sposobom ich wytwarzania.

Oprócz właściwości przeciwzapalnych herbata(zestaw herbat na prezent) ma kilka korzyści zdrowotnych. Wiele badań łączy picie herbaty z niższym ryzykiem raka płuc. Efekt ten był szczególnie zauważony u mężczyzn, podczas gdy zielona i czarna herbata były związane z niższym ryzykiem raka płuc. Zwiększenie spożycia herbaty obniżyło również poziom 8-hydroksydeoksyguanozyny w moczu. Chociaż te korzyści płynące z picia filiżanki herbaty są przekonujące, istnieje również ryzyko. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy jesteś wrażliwy na kofeinę.

Badania wykazały, że polifenole w herbacie mogą zmniejszać ryzyko wielu rodzajów raka. Eksperci z Uniwersytetu Harvarda uważają, że te przeciwutleniacze zapobiegają wystąpieniu niektórych chorób. Korzyści z herbat bogatych w polifenole mogą również zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy typu 2. Ponadto picie herbaty może obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Zawartość polifenoli w twojej herbacie może się różnić w zależności od rodzaju wypijanej herbaty i sposobu jej przetwarzania.

Niektóre badania sugerują, że herbata ma wiele korzyści zdrowotnych. Te korzyści zdrowotne wynikają z zawartych w nim fitochemikaliów. Te fitochemikalia mogą chronić przed rakiem i zapobiegać uszkodzeniom komórek. Ponadto jedno małe badanie wykazało, że osoby pijące herbatę miały lepiej zorganizowane obszary mózgu, co wiąże się z lepszą funkcją poznawczą. Ale to nie jest jeszcze jednoznaczny dowód na długoterminowe korzyści płynące z picia herbaty. I nadal nie jest jasne, które korzyści są dla Ciebie najlepsze.

Korzyści zdrowotne herbaty są zróżnicowane, ale nie ma sprawdzonego sposobu na określenie, które z nich są najbardziej korzystne. Niektóre z najpopularniejszych odmian herbaty to rumianek, hibiskus i czarna herbata. Zawarta w nich kofeina może powodować rozstrój żołądka i może uzależniać. Ale herbaty bezkofeinowe mają wiele korzyści zdrowotnych. Może być bardzo skuteczny w walce z różnymi chorobami. Jednak przed wypiciem herbaty należy skonsultować się z lekarzem.

Picie herbaty może również pomóc w zapobieganiu nowotworom. Istnieje kilka rodzajów herbaty. Najpopularniejszym typem jest herbata zielona, ​​ale można też znaleźć herbatę czarną lub ziołową. Najlepsze jest to, że jest niskokaloryczny i bogaty w przeciwutleniacze. Akupunktura może poprawić nastrój i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. To dobry sposób na uzyskanie większej ilości witamin i minerałów z różnych źródeł. Jeśli nie pijesz dużo, w krótkim czasie zauważysz różnicę w swoim zdrowiu.