Korzyści z używania Bitcoina

przez | 10 marca 2022

Bitcoin to alternatywna waluta, którą można łatwo przenosić bez użycia strony trzeciej. Jest dostępny na całym świecie i wymaga potwierdzenia w ciągu kilku sekund, ale jest nieodwracalny w ciągu około godziny. Podstawowy protokół kryptograficzny jest lepszy od globalnej infrastruktury finansowej i nikt jeszcze go nie złamał. Możliwe jest podzielenie bitcoinów na 100 milionów jednostek, a rozwiązanie nawet pojedynczej transakcji zajęłoby godzinę. Nie da się też podrobić kryptowaluty.

Kolejną zaletą bitcoina jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie ma zewnętrznych procesorów płatności ani banków zaangażowanych w transakcje. Wielu sprzedawców niechętnie przeprowadza transakcje online z powodu oszustwa. Jednak przy użyciu bitcoina nie ma takich problemów. Nie ma banku ani osoby trzeciej do weryfikacji transakcji, co oznacza, że ​​ryzyko oszukańczej działalności jest zerowe. A ponieważ Bitcoin jest niezwykle łatwy w użyciu, nie ma potrzeby zakładania konta.

Oprócz tego, że bitcoin jest całkowicie bezpieczny, nie wiąże się z nim żadne opłaty i prowizje. W przeciwieństwie do innych walut, nie ma z tym związanych opłat ani opłat ani opłat depozytowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, użytkownicy bitcoinów nie muszą radzić sobie z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi salda, opłatami za przekroczenie konta lub zwróconymi depozytami. A ponieważ bitcoin nie ma żadnych konkretnych zasad rządowych, może być używany w dowolnym miejscu z połączeniem internetowym. Nie ma potrzeby podawania danych osobowych, aby sfinalizować transakcję.

Bez centralnego organu monitorującego transakcje możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Dopóki masz dostęp do Internetu, możesz kupować i sprzedawać bitcoiny, kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek chcesz. Nie musisz korzystać z banku ani strony trzeciej, aby przeprowadzić transakcję. Eliminuje to ryzyko oszustwa, co jest głównym powodem, dla którego niektórym sprzedawcom trudno jest przeprowadzać transakcje online. Możesz używać bitcoina w dowolnym miejscu i czasie, i nie musisz znajdować się w określonej lokalizacji, aby przeprowadzić transakcję.

Wśród wielu korzyści płynących z używania bitcoinów, jego zdecentralizowany charakter oznacza, że ​​nie jesteś ograniczony do jednego kraju. W innych krajach nie można ich używać jako pieniędzy. Dlatego wiele krajów zakazało używania kryptowaluty i nie możesz zaakceptować jej jako waluty w swoim kraju. Jego system monetarny oparty jest na systemie kryptowalut i może zostać zhakowany. Poza tym kryptowaluta nie jest powiązana z bankiem. polska giełda krypto

Ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany, nie potrzebujesz banku do przeprowadzania transakcji. Jest również wolny od scentralizowanego systemu. To ogromna zaleta dla wielu osób. W kraju, w którym preferowana jest jedna waluta, możesz mieć pełną swobodę wyboru sposobu przesyłania pieniędzy. W kraju, w którym istnieje waluta krajowa, możesz używać Bitcoina jako waluty krajowej. Możesz go wymienić na tradycyjne dolary lub obce waluty.