Naturalne sposoby leczenia tagów skóry

przez | 18 maja 2022

Czy szukałeś w Internecie narzędzia do usuwania pieprzyków i tagów skórnych? Jeśli tak, prawdopodobnie widziałeś wiele opcji i wiele sprzecznych informacji. Kiedy szukałem środka do usuwania pieprzyków i tagów skórnych, byłem równie zdezorientowany i rozczarowany tym, co odkryłem. Oto moja historia i kilka wskazówek, które mogą pomóc w znalezieniu narzędzia do usuwania pieprzyków i tagów skóry.

Środek do usuwania pieprzyków skóry i tagów skóry
Pieprzyk skóry (znany również jako zapalenie komórek skóry) to nieprawidłowy rozrost skóry, który zwykle pojawia się na twarzy, górnej wardze, brodzie i szyi. Te pieprzyki często wyglądają jak brodawki lub płaskie narośla, ale tak nie jest. Nie są rakiem i nigdy nie wyrosną przez skórę. Wbrew powszechnemu przekonaniu, pieprzyki skórne nie są zaraźliwe i nie są spowodowane dotykaniem ich lub dzieleniem się naczyniami z kimś, kto ma pieprzyki skórne. Te pieprzyki mogą być również przenoszone z jednej osoby na drugą podczas stosunku płciowego.

Istnieją dwa główne powody, dla których ludzie otrzymują tagi skóry, i to nie do końca dlatego, że są brzydcy. Jednym z powodów, dla których rozwijają się tagi skóry, jest to, że mieszek włosowy jest przycinany lub wycinany ze skóry, a następnie rośnie w tag skóry. Inną przyczyną jest niewielkie nacięcie w naskórku, w pobliżu mieszka włosowego, w którym zamiast na powierzchni skóry rozwija się znacznik skóry. Te pieprzyki skóry mogą mieć rozmiar od główki od szpilki do rozmiaru piłki golfowej. skincell advanced

Ludzie mogą mieć usunięte lub wycięte pieprzyki skóry, ale nie jest to łatwa ani bezbolesna procedura. Ponieważ te pieprzyki nie są uważane za złośliwe, większość dermatologów nie wykona zabiegu, chyba że pozostała duża ilość tkanki skórnej. Lekarz najpierw użyje lasera do zniszczenia pieprzyka skóry, a następnie usunie go chirurgicznie. Istnieje kilka różnych typów znamion komórek skóry, które można usunąć, w tym:

Nie każdy decyduje się na usunięcie tagów skóry, ale jeśli to zrobisz, możesz to zrobić na kilka sposobów. Jednym ze sposobów usunięcia znamion komórek skóry jest „dermabrazja”. W tym miejscu lekarz używa specjalnego narzędzia podobnego do papieru ściernego, aby wygładzić powierzchnię tagu skóry. Następnie po prostu odcina się tag skóry. Czasami łączy się to z zamrożeniem pieprzyków, aby zapobiec ich odrastaniu.

Inną metodą, którą lekarze stosują do usuwania wykwitów skórnych, jest kriochirurgia. W tym procesie na tag skóry nakładany jest ciekły azot, który zostaje zamrożony. Ważne jest, aby pamiętać, że to leczenie powinno być stosowane na pieprzyki, które nie są rakowe. Jeśli twój tag skóry jest rakowy lub w inny sposób staje się problemem, nie będziesz chciał użyć kriochirurgii. nutrisystem diet

Ostatnim typem leczenia zalecanym przez lekarza na tagi skórne jest wstrzykiwanie kolagenu. W tej procedurze niewielka ilość kolagenu jest wstrzykiwana w obszar znacznika skóry. Gdy tag goi się, kolagen jest wchłaniany przez skórę, zastępując tag skóry. Należy jednak mieć świadomość, że ta procedura nie zawsze działa.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy dotyczące tagów skóry, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, który usuwa tagi skóry. Powinieneś znaleźć taki, który jest certyfikowany przez deskę, a także taki, który ma doświadczenie w leczeniu Twojej skóry. W ten sposób uzyskasz dokładną diagnozę i wiesz, która procedura jest dla Ciebie najlepsza.

Istnieją inne naturalne sposoby usuwania pieprzyków, inne niż stosowanie drogich kremów i procedur. Na przykład, jeśli masz nienormalny pieprzyk lub pieg, możesz rozważyć naturalną metodę usuwania tagów skóry. Niektórzy ludzie odnieśli wielki sukces stosując sok z aloesu. Nałóż sok na tag skóry i odstaw na kilka dni.

Innym naturalnym sposobem na usunięcie znaczników skóry lub znamion jest użycie oleju rycynowego. Nałóż olejek na tag skóry i pozostaw na kilka dni. Powtarzaj codziennie w razie potrzeby.

Produkty do pielęgnacji skóry mogą być bardzo skuteczne, jeśli chodzi o usuwanie tagów skóry. Należy uważnie przeczytać składniki każdego zakupionego produktu do pielęgnacji skóry, aby upewnić się, że będzie on skuteczny dla Twojej skóry. Chcesz również zastanowić się, jaka byłaby najlepsza metoda leczenia dla Twojej skóry. Powyższe to tylko kilka z wielu różnych sposobów usuwania tagów skóry. Pamiętaj tylko, że masz różne opcje, a Twój lekarz będzie w stanie udzielić Ci odpowiednich informacji.